تماس با ما

22736541 تجریش  ( ده خط ويژه)

88851672 ولی عصر ( ده خط ويژه)

پنجشنبه, آگوست 16, 2018
22736541 تجریش 88851672 ولی عصر

تعمیرات کولر گازی ایندزیت

تعمیرات کولرگازی ایندزیت
تعمیرات کولرگازی ایندزیت

تعمیرات کولر گازی ایندزیت هیراد سرویس با خدمات منحصر به فرد تعمیرات کولر گازی ایندزیت خود به صورت بیست و چهار ساعته و بدون روز تعطیلی همراه شماست, تا در زمان های ایجاد ایرادی در اسپلیت و کولرگازی تان علاوه بر رفع کردن ایرادهای فعلی آن, از پدید آمدن ایرادهای احتمالی بعدی هم پیشگیری کنیم.

تعمیرات کولرهای گازی ایندزیت

بعد از تکمیل فرم درخواست تعمیر و یا تماس با شماره تلفن های ما و بیان خلاصه ای از ایرادها, همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس برقرار می کنند و بعد از تشخیص عیب ماشین به تعمیرکار مربوطه محول می کنند تا برای بازدید حضوری و تعمیر به منزل شما اعزام شده و تعمیرات کولر گازی ایندزیت شما را در محل و در کمترین زمان انجام می دهند.

سرویسکار کولر گازی ایندزیت

بعد از وارسی های لازم در گزارشی کامل, شما را از تعداد قطعه های ایراددار, علت خرابی, تقریب هزینه و زمان موردنیاز تعمیر باخبر می کنند که با توجه به زمانبندی و قصد شما قطعه های موردنظر تعمیر یا عوض می شوند. اگر نیاز به عوض قطعه باشد فقط از قطعه های اصلی برای این کار استفاده می شود.

ماشین های تعمیر شده و قطعه های عوض شده به مدت شش شامل گارانتی است.

روش آزمایش سلامت ترانسفورماتور کولر گازی اسپلیت

برای آزمایش سلامت ترانسفورماتور یکی از شیوه های رایج کمک گرفتن از اهمتر است. در این شیوه نخست ترانس برد را از روی آن جدا کرده و بعد مقاومت ورودی و خروجی را اندازه می گیرند. در صورتی که در این وضعیت مقاومت سیم پیچ وارد شده تقریبا 300 اهم باشد, سیم پیچ اولیه سالم می باشد اما در صورتی که مقاومت سیم پیچ روی بینهایت باشد به احتمال زیاد فیوز حرارتی روی ترانس سوخته است. اما توجه داشته باشید که برای اطمینان کامل از سوختگی فیوز حرارتی بایست آن را از روی ترانس باز کرده و پوشش لاستیکی روی آن را بردارید و بعد پروپ های اهم تر را به دو سر آن وصل کرده و در صورتی که عدد بر روی صفر بود فیوز سالم و در صورتی که روی بینهایت بود فیوز معیوب است و باید عوض شود.

تعمیرات کولرگازی ایندزیت
تعمیرات کولر گازی پنجره ای ایندزیت

تعمیرات کولر گازی ایندزیت

برای آزمایش سالم بودن سیم پیچ خروجی ترانسفورماتور نخست پروپ های اهم تر را به دو سر سیم های زرد رنگ وصل کرده و باید اهم تر تقریبا عدد دو را نشان بدهید و بعد پروپهای اهم تر را به دو سر سیم های سفید وصل کرده و در صورتی که عدد 5.5 را نشان داد سیستم سالم می باشد. یکی از راه های عادی آزمایش ترانسفورماتور آن است که برق 220 ولت را به ورودی ترانس وصل کرده و بعد در خروجی ترانسفورماتور یک اهم متر بگذارید که ولتاژ خروجی باید 9 و 12 باشد.

اجزای الکتریکی کولر گازی ایندزیت

١- موتور الکتریکی

موتور الکتریکی کولر از مدل موتور آسنکرون می باشد که با دو سیم پیچ اصلی و کمکی که در لحظه شروع برای حرکت و دسترسی آسان به حداکثر مقدار گشتاور هر دو سیم پیچ با هم در مدار گذاشته شده اند و بعد از راه اندازی کولر, سیم پیچ اندکی به وسیله رله از مدار بیرون می شود. بعد از استارت و با حرکت موتور گاز سرماساز از راه برگشت مکیده می شود و بعد از آن در کمپرسور تحت فشار بوده و به سیستم مکانیکی کولر وارد می گردد تا در محلش تولید سرما کند .

٢- رله

رله از جمله اجزایی است که بودن آن در سیستم الکتریکی بسیاری از ماشین های سرماساز از راه برگشت مکیده شده و بعد از آن در کمپرسور تحت فشار می گیرد به سیستم مکانیکی کولر وارد می شود تا در محلش تولید سرما کند .

٣- اورلود

اورلود هم جریان کششی موتور و هم حرارت درون کمپرسور را کنترل می کند و به هر علتی هر یک از این موارد از اندازه مشخصی بیشتر شود اورلود تحت الشعاع قرار می گیرد و مدار الکتریکی کمپرسور را باز می کند. تا زمانی که ایراد در کولر باشد راه اندازی آن با توجه به بودن اورلود غیر ممکن است. حساسیت بی مورد اورلود به عبور جریان و یا بیشتر شدن دما می تواند باعث بروز ایرادهای جدی در ماشین شود.

٤ – ترموستات

به وسیله ترموستات تولید سرما در کولر کنترل می شود. از آنجا که لوله بلوی ترموستات مماس با اواپریتور است زیادی سرمای گاز درون لوله بلو و گاز درونش, لوله مویی فانوسک ترموستات را تحت تأثیر می گذارد و باعث کارکرد کلید ترموستات می گردد. با زیاد شدن دما و انبساط فانوسک بر اثر بالا رفتن حجم گاز کلید ترموستات دوباره به وضعیت بسته در می آید و سرماسازی کولر دوباره شروع می شود.

٥- موتور فن

از آنجا که نیاز به هوای خنک در ساعت های گوناگون روز و شب فرق دارد,

موتور فن هم چند سرعته می باشد.

یک سیم مشترک و بازی تعداد اطرافش دارای سرسیم های بیرونی از موتور می باشند.

٦-کلید چند حالته (فن)

به وسیله این کلید به سرعت های گوناگون فن دستور داده می شود.

این کلید تقریبا مثل کلید چند حالته پنکه سقفی عمل می کند,

با این فرق که در ساختار این کلید از سیم پیچ با خروجی هایی گوناگون استفاده نشده است.

٧ – لامپ خبر

به وسیله این لامپ وضعیت کار کمپرسور معلوم می شود در بسیاری از کولر های گازی لامپ خبر را با کمپرسور را در وضعیت موازی می گذارند تا روشن شدن آن نشانه تولید سرما در کولر باشد و خاموشی آن هم خودکاری ترموستات را بیان کند. لامپ خبر در بخش تابلوی برق کولر گازی قرار دارد .

خدمات کولر گازی پنجره ای ایندزیت

خدمات پس از فروش ایندزیت و نگهداری درست کولر گازی در شروع فصل تابستان میزان بیشتری در کم کردن مصرف برق اثرگذار است. فیلترها, کویل ها و پره های کولر گازی پنجره ای به صورت مرتب نیاز به سرویس و نگهداری دارند .

تمیز نکردن و شستشوی به موقع کویل های کولر گازی پنجره ای باعث کم شدن عملکرد ماشین می شود.

این کثیفی ها باعث مشکل در انتقال حرارت در کویل ها هم می باشند .

بهترین زمان برای کنترل فیلتر کولر گازی

باید هرماه فیلتر هوای کولرگازی پنجره ای که غالبا در روبه وی پنل نصب شده کنترل و با آب گرم معمولی تمیز شستشو داده شوند تا هم هوای مطبوعی داشته باشد و هم تا ۱۰ درصد مصرف انرژی را کمتر کند. همانگونه که می دانید برخی از فیلتر ها را می توان چندین بار تمیز و استفاده کرد ولی برخی از فیلترها بایست کاملا پس از مدتی عوض شوند .

مرحله های پاک کردن فیلتر هوای کولر گازی

غالبا فیلتر کولر گازی پنجره ای در بخش روبه رویی اپراتور که در درون اتاقک گذاشته شده تعبیه می شود و به آسانی باز می شود, و نیاز است که قبل از سروع شدن فصل گرما این فیلترها بازدید و سرویس گردند, همچنین تعمیرات کولر گازی ایندزیت را می توانید با در خواست تکنسین در محل خود به سرعت در اختیار داسته باشد.

شماره تلفن شرکت ایندزیت