تماس با ما

22736541 تجریش  ( ده خط ويژه)

88851672 ولی عصر ( ده خط ويژه)

پنجشنبه, آگوست 16, 2018
22736541 تجریش 88851672 ولی عصر
بلاگ

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش, خیلی از مصرف کنندگان درباره علت لرزش های ماشین لباسشویی بوش سوال می پرسند, به همین خاطر در این نوشته سعی کرده ایم به علت و روش های رفع لرزش لباسشویی بوش بپردازیم تا کاربران بتوانند این ایراد را در ماشین خود برطرف کنند

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش, خیلی از مصرف کنندگان درباره علت لرزش های ماشین لباسشویی بوش سوال می پرسند, به همین خاطر در این نوشته سعی کرده ایم به علت و روش های رفع لرزش لباسشویی بوش بپردازیم تا کاربران بتوانند این ایراد را در ماشین خود برطرف کنند.

شما در این نوشته با روش های برطرف کردن لرزش نامناسب ماشین لیاسشویی بوش آشنا می شوید. برای هر گونه سوالی می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش هیراد سرویس تماس بگیرید.

دلایل لرزش لباسشویی بوش

اولین گام برای کم کردن لرزش لباسشویی, تشخیص علت لرزش است. غالبا وزن نامتقارن لباس ها دلیل اصلی به وجود آمدن لرزش در ماشین لباسشویی است.

گذاشتن لباس ها در کف محفظه شستشو لباسشویی

با توجه به این که این مورد دلیل اصلی به وجود آمدن لرزش در ماشین لباسشویی است, شرکت بوش , غالبا روش هایی را برای برطرف کردن ان به کار گرفته است. پس نخست شیوه های استفاده شده در برطرف کردن این ایراد توسط شرکت بوش کنترل می شود.

یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن لرزش و صدای نامناسب در ماشین لباسشویی گذاشتن لباس ها در ته محفظه به خاطر نیروی جاذبه است. غالبا برای برطرف کردن این ایراد شرکت بوش در صدد متعادل کردن لباس ها در محفظه شستشو بوده است. در این شیوه با کنترل میزان بار روی موتور اصلی کوشش شده تا پخش کردن لباس ها در محفظه شستشو مطلوب شود.

راهکارهای این شیوه به این صورت است که از اختلاف نیروی لازم برای بالا بردن لباس ها در محفظه شستشو با پایین افتادن لباس ها در محفظه استفاده کرده و دور موتور را در زمان کم کردن بار روی موتور کاهش می دهیم. استفاده از این شیوه منجر به پخش شدن لباسها در محفظه شده و از به وجود آمدن لرزش اجتناب می نماید.

شیوه دومی که غالبا شرکت های تولیدکننده ماشین لباسشویی و به خصوص شرکت بوش استفاده می کند به کارگیری از کمک فنر برای برطرف کردن ایراد لرزش است. مکانیسم کار این کمک فنر ها شبیه ماشین است و با این روش جلو لرزش های زاید ماشین گرفته می شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی بوش شما جدیدا شّروع به لرزش کرده است:

1- کمک های ضد لرزش ماشین را کنترل کنید چون که هر چند سال یکبار نیاز به عوض شدن دارند.

2- محل نصب ماشین باید تراز باشد این موضوع را کنترل کنید. در صورتی که تراز نیست با استفاده از تنظیم پایه های ماشین لباسشویی می توانید آن را تراز کنید.

دلایل لرزش لباسشویی بوش

لرزش ماشین لباسشویی بوش تازه خریداری شده

در صورتی که ماشین لباسشویی شما جدید است و شروع به لرزش می کند نکته های زیر را کنترل کنید:

1- به هیچ نحوی نباید لباس ها را به صورت نامتقارن در محفظه شستشو بگذارید. گذاشتن لباسها به صورت گلوله شده در محفظه لباسشویی خوب نمی باشد.

2- محل نصب ماشین لباسشویی باید تراز باشد در صورتی که اینگونه نمی باشد اقدام به تنظیم پایه های ماشین برای تراز شدن آن نمایید.

3- پیچ ترنسلیت را باز کنید: بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای پیچی برای ثابت کردن محفظه در هنگام حمل و نقل می باشند. کنترل کنید این پیچ باز شده باشد.

4- هیچگاه بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس وارد نکنید.

5- هیچگاه کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس وارد نکنید.

6- عدم تخلیه ی آب ماشین لباسشویی یا کند تخلیه شدن آن می تواند منجر به لرزش لباسشویی شد.

ایرادهای فنی لرزش ماشین لباسشویی بوش

ایرادهای فنی لرزش ماشین لباسشویی بوش

1-وزنه های بالانس : در ماشین لباسشویی ها وزنه هایی برای متعادلب کردن گذاشته شده اند. در صورتی که این وزنه ها به علت هایی جدا شوند منجر به ایجاد لرزش خواهند شد.

2-قطعات محفظه : در صورتی که قطعات محفظه ماشین لباسشویی به علتی خراب شوند این موضوع می تواند منجربه ایجاد لرزش شود.

3-بلبرینگ محفظه : یکی از قطعه هایی است که در صورت صدمه دیدن می تواند منجربه بروز لرزش در ماشین لباسشویی شود.

4-خراب شدن قطعه ی فولی : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام فولی یا فلکه ابکش وجود دارد که خراب شدن آن می تواند منجر به ایجاد لرزش شود.

5-خراب شدن قطعه تاخو : در ماشین لباسشویی قطعه ای به نام تاخو وجود دارد که خراب شدن آن باعث عدم تنظیم جریان برق ورودی به سیستم می شود که عمیتواند عامل لرزش باشد.

شما می توانید برای تعمیرات انواع برند ماشین لباسشویی از جمله تعمیرات لباسشویی بوش با نمایندگی مجاز بوش هیراد سرویس تماس بگیرید و در کمترین زمان از خدمات این نمایندگی استفاده کنید.

مدیریت هیراد سرویس

دیدگاهتان را بنویسید