تماس با ما

22736541 تجریش  ( ده خط ويژه)

88851672 ولی عصر ( ده خط ويژه)

پنجشنبه, آگوست 16, 2018
22736541 تجریش 88851672 ولی عصر
بلاگ

نکته هایی درباره یخچال فریزر بوش

نکته هایی درباره یخچال فریزر بوش, یخچال فریزرهای بوش افزون بر داشتن تنوع زیاد در اندازه و رنگ بندی, از لحاظ فناوری ساخت نیز دارای امکانات گسترده ای است که خنک کنندگی مجزا در یخچال و فریزر از آن جمله است.

نکته هایی درباره یخچال فریزر بوش, یخچال فریزرهای بوش افزون بر داشتن تنوع زیاد در اندازه و رنگ بندی, از لحاظ فناوری ساخت نیز دارای امکانات گسترده ای است که خنک کنندگی مجزا در یخچال و فریزر از آن جمله است.

یخچال فریزر بوش در خدمات تعمیرات یخچال فریزر بوش دارای ده سال گارانتی و تعویض موتور بدون قید و شرط است و از همه مهمتر دارای موتور اینورتر کم مصرف بوده و تا حد بالایی در مصرف انرزی صرفه جویی می کند.

محل قرار گرفتن یخچال فریزر بوش

از گذاشتن یخچال یا فریزر در مجاورت ماشین‌های گرمازا مثل اجاق‌گاز, آب‌گرمکن, شوفاژ و نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.

فضای پشت یخچال و فریزر باید حداقل بیست سانتی‌متر, برای گردش هوا, با دیوار فاصله داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که یخچال یا فریزر روی یک سطح ‌تراز قرار گرفته و در آن به ‌طور کامل بسته می شود.

انتخاب درست یخچال فریزر بوش

موقع خرید یخچال مدل‌هایی را انتخاب کنید که مصرف انرژی کمتر و بازدهی بیشتری داشته باشند. همینطور از وجود برچسب انرژی روی یخچال اطمینان حاصل کنید.

جابه‌جایی یخچال فریزر بوش

در صورتی که ناچار به جابه‌جایی و یا حمل آن می باشید, حداقل دو تا سه ساعت پس از جابه‌جایی, یخچال را به برق وصل کنید.

تنظیم ترموستات یخچال فریزر بوش

دمای درون فریزر غالبا سه تا چهار درجه زیرصفر و دمای درون محفظه ی یخچال سه تا چهار درجه بالای صفر باید باشد, تنظیم نادرست ترموستات علاوه بر اینکه باعث فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی می شود, مصرف انرژی را نیز افزایش می ‌دهد.

گذاشتن چیزهای گرم در یخچال فریزر بوش

گذاشتن چیزهای گرم در یخچال کار درستی نیست؛ چون هم با گرم کردن فضای درون یخچال اثر سرما را کم می کنند و هم در اثر گرم شدن درون یخچال, ذرات برفک و یخ آب شده و همراه با آلودگی‌های احتمالی به درون غذاها می چکد و باعث آلودگی آنها می شود.

هوای سرد و گرم در یخچال فریزر بوش

در یخچال‌هایی که در قسمت بالای آن یخدان قرار ندارد, طبقات پایین‌تر بیشتر با هوای سرد در تماس هستند تا طبقات بالا؛ چون همان‌طور که می دانید هوای سرد, سنگین‌تر از هوای گرم است. همینطور چیزهایی که در قسمت در یخچال گذاشته می شوند به علت آنکه موقع باز و بسته شدن, این قسمت در مجاورت هوای بیرون قرار می گیرد, کمتر از سرمای ضروری بهره‌مند می شوند.

باز و بسته کردن در یخچال فریزر بوش

در یخچال یا فریرز را هیچ‌گاه به مدت طولانی باز نگذارید و از باز و بسته کردن بیهوده آن به ویژه در تابستان اجتناب کنید.

حفظ سرمای یخچال فریزر بوش

در صورتی که برق قطع شد یا به دلیلی به طور موقت از کار افتاد, از باز و بسته کردن در آن خودداری کنید و در صورتی که می توانید روی یخچال را با لحاف یا پتو بپوشانید تا سرمای درون یخچال تا حدّ امکان حفظ شود. در تابستان که با هر مرتبه باز و بسته شدن در یخچال, درجه ی حرارت درون ماشین به سرعت بالا می رود, باید درجه ی سرما را بیشتر کرد تا سرمای لازم زودتر در درون یخچال تولید شود.

انبار کردن مواد غذایی در یخچال فریزر بوش

مقدار زیادی مواد غذایی انباشته روی هم را در یخچال قرار ندهید, چون وقت زیادی لازم است که سرما به همه ی آنها نفوذ کند, بنابراین زودتر خراب می شوند. برای مثال, دیده می شود که مقدار زیادی سبزی را به صورت دسته در یخچال می گذارند و بعد از یکی دو روز وقتی بیرون می آورند وسط آن گندیده و در اثر تخمیر, داغ شده است.

برای نگهداری سبزی خوردن در یخچال, ابتدا آن را پاک کنید و بشویید. بعد در پارچه ی نازکی بریزید و درون یخچال بگذارید. در صورتی که مقدار سبزی زیاد است, برای اینکه سالم‌تر بماند, پس از پاک کردن, قسمتی را به صورت نشسته درون کیسه بریزید و در یخچال نگه دارید و موقع مصرف بشویید.

برفک‌ها را به طور منظم آب کنید؛ چون به محض افزایش قشر برفک, مصرف انرژی بالا می رود. لوله‌های پشت یخچال یا فریزر را دست کم سالی دوبار گردگیری کنید.

رفع بوی یخچال فریزر بوش

برای رفع بوی یخچال می توانید مقداری زغال را نیم کوب کنید, در کیسه پارچه‌ای نازکی بریزید و در یخچال به خصوص طبقات بالای آن بگذارید. هر چند وقت یک بار کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود و دوباره قدرت بوگیری داشته باشد. جدار درون یخچال را نیز هر چند وقت یک بار با محلول جوش شیرین و آب تمیز کنید.

نگه‌داری مواد غذایی در یخچال فریزر بوش

این موضوع به نوع ماده ی غذایی و مقدار آن, درجه ی آلودگی و شرایط محیطی بستگی دارد. برای مثال, یک قطعه گوشت تازه را که از مغازه قصابی می خریم, صلاح نیست بیش از سه روز در یخچال نگه‌داری کنید.

برای نگه‌‌داری انواع خورش نیز ابتدا در حالی که سرپوش ظرف خورش گذاشته شده, آن را حداقل پنج دقیقه بجوشانید و بدون اینکه به آن دست بزنید بگذارید خنک شود. بعد درون یخچال قرار دهید. به این ترتیب می توانید دو تا سه روز خورش را در یخچال نگه دارید.

پنیر با نمک را مدت نسبتاً طولانی در یخچال می شود نگه داشت. مرغ غالبا دو تا سه روز در یخچال قابل نگه‌داری است. سبزیجات را تا یک هفته و میوه‌جات را هم بسته به نوع و سلامت پوست آنها شاید تا چند هفته به راحتی بتوان در یخچال نگه‌داری کرد.

مناسب‌ترین درجه فریزر بوش

مناسب‌ترین درجه ی سرمای درون فریزر که هم مواد غذایی را سالم نگه می دارد و هم مانع از بین رفتن ویتامین‌ها و خواص خوراکی‌ها می شود, 16- تا 20- درجه سانتی‌گراد است.

راهنمای چراغ‌های آگاهی‌دهنده یخچال فریزر بوش

چراغ‌های آگاهی‌دهنده ی فریزرها غالبا سه چراغ سبز, قرمز و زرد دارند. چراغ سبز نشان دهنده ی برقراری جریان برق ورودی به فریزر است. چراغ قرمز نشان می دهد که به دلیلی, مانند خرابی ترموستات, عمل سرماسازی خوب انجام نمی شود.

از این رو, این چراغ همیشه باید خاموش باشد تا مطمئن باشیم که فریزر به خوبی کار می کند. اما برای چراغ زرد کلیدی وجود دارد که غالبا اتصالات را به صورت مستقیم در می آورد تا سرما به حدّ کافی برسد و چراغ قرمز خاموش شود. در این موقع این کلید را به حالت خاموش درمی آوریم، چراغ زرد هم خاموش می شود.

زیاد شدن برفک فریزر

در صورتی که لاستیک‌های دور در, خراب شود, برفک درون فریزر زیاد می شود که برای رفع این مشکل باید لاستیک‌ها تعویض شوند.

روشن شدن چراغ قرمز فریزر بوش

در صورتی که برودت یخچال خوب باشد, ولی باز چراغ فریزر روشن شود, سیم‌های چراغ اتصال پیدا کرده ‌اند.

ریپ زدن فریزر

در صورتی که فریزر شما بعد از چند بار ریپ زدن روشن شود, احتمال دارد در اثر کار زیاد, پلاتین‌های رله کثیف شده باشند شما باید آنها را تمیز و یا رله را عوض کنید.

سوت کشیدن فریزر

در صورتی که فریزر شما سوت می کشد و برودت کم است, با چکش لاستیکی نقاط مختلف لوله‌های رابط به خصوص ابتدای اوپراتیورها (لوله‌هایی از جنس آلومینیوم برای اینکه سرما را سریع و خوب منتقل کنید) و به فیلتر ضربات آرامی وارد کنید.

در صورتی که ایراد برطرف نشد, لوله‌ها باید شسته و فریزر تجدید شارژ شود. برای این کار می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش هیراد سرویس تماس بگیرید.

برودت بد فریزر

در صورتی که برودت در طبقه‌های بالا خوب اما در طبقه‌های پایین نامطلوب است, گاز فریزر تمام شده, علت تخلیه گاز را کنترل کنید.

مدیریت هیراد سرویس

دیدگاهتان را بنویسید