تماس با ما

22736541 تجریش  ( ده خط ويژه)

88851672 ولی عصر ( ده خط ويژه)

پنجشنبه, آگوست 16, 2018
22736541 تجریش 88851672 ولی عصر
بلاگ

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی بوش

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی بوش، جاروبرقی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در یک خانه است. هر گونه ایراد و عیبی در جاروبرقی می تواند باعث اخلال در کارهای روزمره یک خانه مرتب و منظم شود.

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی بوش، جاروبرقی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در یک خانه است. هر گونه ایراد و عیبی در جاروبرقی می تواند باعث اخلال در کارهای روزمره یک خانه مرتب و منظم شود.

برای برطرف کردن این ایرادها باید آشنایی خوبی با موارد ایراددار جاروبرقی بوش داشته باشید. در این نوشته به  مواردی از ایرادهای متداول جاروبرقی بوش می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره درباره هر یک از این ایرادها می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش تماس بگیرید و از همکاران ما مشاوره رایگاه دریافت کنید.

عیب یابی جاروبرقی بوش

اولین گام در تعمیر جاروبرقی، عیب یابی آن است. باید از موارد زیر مشخص کنیم که مشکل آن از کجاست:

جاروبرقی روشن نمی شود
جاروبرقی خوب مکش نمی کند
هنگام جارو کردن پرزها و آشغال خرده ها خوب تمیز نمی شوند
جاروبرقی ناگهان خاموش می شود
هنگام جارو کردن بو یا صداهای عجیب می دهد

بررسی پریز برق

اتصال پریز برق را بررسی کرده و مطمئن شوید که حتما پریز، برق دارد.

بررسی سیستم حفاظت دما

برخی از جاروبرقی ها مثل جاروبرقی AEG، و جاروبرقی بوش دارای یک قطعه هستند که در صورت افزایش دمای بیش از حد موتور آن را متوقف کرده و تا خنک شدن موتور برق را متصل نخواهد کرد.

پس دو شاخه را از برق کشیده و به مدت ۲۰ – ۳۰ دقیقه به آن زمان داده تا موتور استراحت کند. در این مدت می توانید گرفتگی های لوله را بررسی کرده و کتابچه راهنما را مطالعه بفرمائید.

جاروبرقی خوب مکش نمی کند

در این حالت باید موارد زیر بررسی و مشکلشان رفع گردد:

کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را بررسی کرده و در صورتی که خیلی وقت است عوض نشده آن را تعویض نمائید.

فیلتر جاروبرقی

اگر جاروبرقی دارای فیلتر است، فیلتر آن را دربیاورید و بدون هیچ مایع شوینده و فقط با آب سعی کنید آن را خوب تمیز کنید.

جریان هوا

مطمئن شوید که جریان هوا از لوله ها به خوبی عبور کرده و هیچ چیزی باعث اختلال در عملکرد آن نمی شود. برای امتحان آن می توانید از یک میله لباس سیخ شده با کمی انحنا در جلوی آن یا با استفاده از جریان آب این گرفتگی را متوجه شوید.

در صورتی که به هرکدام از قطعات جاروبرقی فابریک نیاز داشتید می توانید با شماره های نمایندگی تعمیرات جاروبرقی تماس حاصل فرمائید:

چرا جاروبرقی بوش ناگهان خاموش می شود

باید به ترتیب تمام موارد زیر را بررسی کرده تا اگر اتصال کوتاهی رخ داده بود تعمیرات آن را انجام دهیم:

بررسی اتصالات از دوشاخه تا دقیقا قبل از کلید که اتصال کوتاه نشده باشند.

درون خود کلید هنگامی که جاروبرقی به برق متصل نیست و کلید در حالت ON قرار دارد.
بررسی تمام فیوز هایی که قطع کننده مدار هستند. این فیوز ها را باید از کلید تا موتور دنبال کنیم و همه را بررسی کنیم. دقت کنید که برق باید در یک مدار کامل حرکت کند و از سیم پشتی موتور تا پریز در چرخش باشد.

همچنین اگر روی لوله جاروبرقی نیز کلیدی وجود داشت آن را هم باید بررسی کرد.

بررسی فیوز گرما

برخی از جاروبرقی ها دارای یک فیوز کوچک گرمایی هستند که تقریبا بین سر سوئیچ و سیم پیچ موتور پنهان شده و نواری روی آن را پوشانده است. یک نوع فیوز SE رایج که با قیمتی پائین می توانید آن را تهیه و با مدل قدیمی جایگزین نمائید.

چرا هنگام جارو کردن بو یا صداهای عجیب می دهد

برای اینکه منبع بو یا صدا را پیدا کنیم موارد زیر را به ترتیب بررسی می کنیم:

موتور را به منظور عملکرد مناسب بررسی کرده و به یک متخصص نشان می دهیم.

برس ها را بررسی کرده، در صورتی که پوسیده بودند به روش زیر آنها را تعویض می کنیم:
غلاف برس را باز می کنیم.

برس ها را درآورده و با نمونه جدید تعویض می کنیم، سیم های برق را جایگزین و غلاف را مجددا می بندیم. موتور و دمنده دارای بلبرینگ هستند. همچنین میله متحرک و هر چرخ متحرک نیز بلبرینگ دارند. همه این بلبرینگ ها را روغنکاری و در صورتی که فرسوده بودند تعویض می کنیم.

پره های خم شده یا شکسته دمنده را بررسی و تعویض می کنیم. دمنده معمولا به طور مستقیم به موتور متصل می شود. هر ناهمگونی می تواند منجر به عدم تعادل جاروبرقی شده و به موتور یا بلبرینگ آسیب بزند.

تعویض چرخ های شکسته

اگر چرخ های جاروبرقی شکسته باید به صورت مستقیم مشکل خاصی برای شما به وجود نمی آورد اما در طولانی مدت زمانی زیادی از شما خواهد گرفت.

می توانید با روش زیر چرخ های شکسته را تعویض کنید:

سرپوش ها و یا پوشش ها را بری دسترسی به اجزای وصل شده به چرخ بردارید.

این چرخ ها دارای یک گیره نوع E هستند که آن را نگهداری می کند. این گیره فلزی را با انبردست در آورده، چرخ و سپس گیره را تعویض کنید. با فشار دادن این قطعات به یکدیگر تا جایی که هیچ فضایی بین آنها نباشد، چرخ جدید را تعویض می کنیم. چرخ جدید حتما باید درست چفت شود.

تعمیر لوله خرطومی

اگر چیزی درون لوله خرطومی گیر کرده و آن را سوراخ کرده ابتدا با احتیاط آن را با انبردست در آورده و لوله خرطومی را با چسب برق می پوشانیم.

البته چسب سیلیکون نیز یکی دیگر از گزینه های خوب برای این کار است.

در صورتی که بعد از کنترل همه نکته های گفته شده ایراد جاروبرقی شما برطرف نشد می توانید با نمایندگی تعمیرات بوش تماس بگیرید و از مشاوره رایگاه هیراد سرویس بهر مند شوید.

مدیریت هیراد سرویس

دیدگاهتان را بنویسید